Kalinić zabio Chelseau, Blackburn slavio nakon penala

POGLEDAJTE VIDEO - Blackburn je iz Liga kupa izbacio favorizirani Chelsea

,

Chelsea

,

Blackburn

Mladi hrvatski nogometni reprezentativac Nikola Kalinić bio je strijelac za Blackburn Roverse koji su na svom Ewood Parku u četvrtfinalu engleskog Liga kupa svladali Chelsea sa 7-6 (3-3, 2-2, 1-0) boljim izviođenjem 11-eraca.

Kalinić je odigrao svih 120 minuta, a Roverse je doveo u vodstvo 1-0 pogotkom u 9. minuti. Početkom nastavka gosti iz Londona su preokrenuli rezultat preko Drogbe (48) i Kaloua (52), ali domaći su izborili produžetke pogotkom Emertona (64). Kalinić je sudjelovao i u toj akciji, Emerton je ustvari centrirao loptu prema našem napadaču koji nije dotaknuo loptu, ali je u skoku omeo vratara Hilarija i lopta je završila u mreži.

Već u trećoj minuti produžetka Blackburn je poveo sa 3-2 nakon što je McCarthy uspješno izveo 11-erac, ali u drugoj minuti nadoknade drugog produžetka Paulo Ferreira je nakon greške vratara Robinskona izjednačio na 3-3.

Robinson se za svoju pogrešku iskupio obranivši 11-erce Ballacka i Kakute, te time "spasio" i Kalinića čiji udarac s bijele točke je obranio Hilario. (hina/metro-portal)

REZULTATI ČETVRTFINALA:

Manchester City - Arsenal 3-0 (Tevez 50, Wright-Phillips 69, Weiss 89)

Blackburn Rovers - Chelsea 3-3 (KALINIĆ 9, Emerton 64, McCarthy 93-11m / Drogba 48, Kalou 52, Paulo Ferreira 120+2) - 11-erci: 7-6

Igrano u utorak:

Manchester United - Tottenham Hotspur 2-0 (Gibson 16, 39)

Portsmouth - Aston Villa 2-4 (Petrov 10-ag, Kanu 87 / Heskey 12, Milner 27, Downing 74, Young 89)