Osječani su još uvijek u igri za treće mjesto i Kup Uefe
Osječani su još uvijek u igri za treće mjesto i Kup Uefe (Duje Klarić/CROPIX)

Robert Jarni

,

Hajduk

Robert Jarni ponovno je ispremiješao kompletnu momčad i to mu se, kao i uvijek do sada, osvetilo. Trener Hajduka promijenio je čak sedam igrača iz prvih 11 u odnosu na utakmicu u Rijeci i kao rezultat toga stigao je domaći poraz od Osijeka sa 0-2. Momčad Ilije Lončarevića ta pobjeda je zadržala u borbi za treće mjesto i Kup Uefe, dok Hajduku sad visi i drugo mjesto.

Prvo poluvrijeme Hajduka bilo je vjerojatno najgore u ovoj sezoni. ‘Bijeli’ nisu mogli spojiti dva poštena pasa, a kamoli zaprijetiti Skenderu. S druge strane, Osijek je strpljivo ‘pleo mrežu’ oko Varvodića i kao nagrada za takvu igru stigao je pogodak Primorca glavom u 27. minuti. Napadača Osijeka Hrnčević je pogodio u ‘trepavicu’. Osijek je vodstvo povećao u 47. minuti opet preko Primorca. Čak je i sam gol bio preslika prvog, samo je asistent bio Pavličić.

“Ovo se moglo predvidjeti. Neki igrači nisu igrali zbog ozljeda, a neke smo čuvali za Dinamo.”

trener Hajduka

Hajdukov jad dosegnuo je vrhunac u 62. minuti kada je Cernat iz jedanaesterca prebacio cijeli gol. Nekoliko minuta poslije Rumunj je iz slobodnog udarca  sa 25 metara pogodio stativu.

- Sve greške u našoj igri smo ispravili velikom trkom.  Ove godine smo neke utakmice odigrali kao curice, ali to je naše odrastanje. Do kraja ćemo pokušati uhvatiti treće mjesto - rekao je nakon utakmice trener Osijeka Lončarević.   (METRO)