objavljeno prije 16 godina i 2 mjeseca

‘Bomba’ Scholesa, United u Moskvi!

Manchester United plasirao se u finale Lige prvaka nakon što je pobijedio Barcelonu sa 1-0

Old Trafford

Jedno je sigurno. Ovogodišnji trofej Lige prvaka bit će u vitrinama engleskog kluba. A hoće li će se slaviti u Manchesteru, Liverpoolu i Londonu - odgovor stiže u Moskvi 21. svibnja...
Prvi moskovski finalist je Manchester United koji je u uzvratnoj utakmici polufinala na Old Traffordu pobijedio Barcelonu sa 1-0 (prva utakmica bez golova).

Pobjednika je odlučio strašan pogodak Paula Scholesa u 14. minuti. Zambrotta nije dobro izbacio loptu ili, bolje rečeno, namjestio ju je na ‘rolicu’ Scholesu koji je sa 25 metara pogodio rašlje!
Inače, sama utakmica na ‘teatru snova’ bila je prava suprotnost od one dosadne na Nou Campu. U Manchesteru se jurilo sto na sat, i jedni i drugi su imali odličnih prilika, ali United je ovaj put bio nešto konkretniji i zasluženo je čekirao vizu za finale u Rusiji. Po običaju, Barcelona je imala više loptu u svom posjedu, ali ‘pimplanje’ oko Van der Sarovog gola opet nije urodilo plodom. Osim nekoliko Decovih udaraca iz daljine i jednog Messijevog slaloma, Katalonci nisu ništa napravili.

S druge strane, Manchester je prijetio gotovo svaki put kada je došao blizu Barçinog gola. Najbolju priliku propustio je Nani kada je sredinom poluvremena s dva-tri metra glavom pucao pored vratiju. Portugalac je u nastavku još dva puta bio u dobrim situacijama, ali nije uspio zabiti. Ipak, nitko se nije bunio...

- Osjećam se sjajno, ovo je prekrasan uspjeh. Barcelona se dosta kockala kada je pokušavala izjednačiti, ali mislim da smo zaslužili finale - rekao je trener Uniteda Alex Ferguson koji će sad moći u miru pratiti današnji polufinalni dvoboj između Chelseaja i Liverpoola (1-1).  (VM)