objavljeno prije 9 godina i 11 mjeseci
SP BRAZIL 2014

Italija pobijedila Englesku, Kostarika iznenadila Urugvaj

Prvo veliko iznenađenje Svjetskog prvenstva je pobjeda Kostarike nad favoriziranim Urugvajem koji je još bez Suareza

Balotelli je igrao sjajno
Balotelli je igrao sjajno (Screenshot YouTube)

tablice po skupinama

,

rezultati utakmica

,

SP u Brazilu

Italija je savladala Englesku 2:1 u utakmici koja se ne može nazvati nekom ljepoticom, no može nam dati dobru ideju kako se može (ili ne može) igrati u Manausu. Talijani su poveli udarcem Marchisija s dvadesetak metara koji je kroz šumu nogu precizno pogodio desni kut Hartovog gola, a Englezi su izjednačili već u sljedećem napadu, pogodio je Sturridge na odlično dodavanje Rooneya.

Englezi su agresivnije započeli i drugo poluvrijeme, no Balotelli je iskoristio odlično ubacivanje Candreve već nakon pet minuta, i stvar je bila gotova. Cesare Prandelli je zatvorio utakmicu na tipično talijanski način i Englezi nisu uspjeli postići gol za izjednačenje.

Problem za Engleze je druga utakmica iste skupine u kojoj je mala Kostarika potpuno razbila favorizirani Urugvaj s 3:1. Urugvaj je poveo iz opravdano dosuđenog jedanaesterca koji je realizirao Cavani i otišao na poluvrijeme s prednošću, očekujući vjerojatno rutinsku pobjedu. No, Kostarika je u drugom poluvremenu bila neka druga momčad, potpuno razbivši zvijezde dvostrukih svjetskih prvaka i postigavš 3 gola za pobjedu i vodeće mjesto u skupini.

Ranjeni Urugvajci i Englezi igraju za pet dana utakmicu na život i smrt, jer neriješeno ne donosi gotovo ništa, a tko izgubi može pakirati kofere.

Skupina C ponudila je također dvije zanimljive utakmice, u prvoj je Kolumbija bez prve zvijezde Radamela Falcaoa pokazala da tvrdi Grci nisu više nikakav bauk i lagano ih razbila s 3:0, da bi u zadnjoj utakmici dana Obala Bjelokosti preokrenula vodstvo Japana kad je na teren ušao legendarni Didier Drogba i pobijedila s 2:!.