Igor Budan nastavio sa serijom golova u Serie A

Pogodak hrvatskog napadača ipak nije pomogao Parmi
Pogodak hrvatskog napadača ipak nije pomogao Parmi (Getty Images)

Igor Budan

,

Parma

Igor Budan ponovno je bio strijelac za Parmu koja je na svom terenu, u utakmici 32. kola talijanskog nogometnog prvenstva, s Lazijom odigrala 2-2...

Parma remizirala

Hrvatski reprezentativac je već u 17. minuti doveo Parmu u vodstvo nakon hladnokrvne reakcije u suparničkom šesnaestercu. No, do kraja poluvremena mreže su se tresle još tri puta, dvaput ona domaća, pa je rezultat već nakon 45 minuta bio 2-2.
Jednu od najboljih šansi u nastavku je ponovno imao Budan u 59. minuti, no tada nije uspio svladati rimskog vratara Musleru. Budan je zamijenjen u 80. minuti, a rezultat se do kraja nije mijenjao.

Atalanta promašivala

Serie A - 32. koloAtalanta - Inter 0-2 (Vieira 21, Balotelli 74), Catania - Napoli 3-0 (Colucci 4, Spinesi 16, Vargas 48), Fiorentina - Reggina 2-0 (Pazzini 23, Mutu 90), Parma - Lazio 2-2 (Budan 17, Paci 43/Pandev 35, Bianchi 38), Sampdoria - Livorno 2-0 (Maggio 67, Bonazzoli 85), Siena - Udinese 1-1 (Kharja 69/Flores 77), Palermo - Juventus 3-2 (Amauri 11, 45, Cassani 89, Del Piero 52, 71)

Inter je pobijedio u Bergamu 2-0 i tako održao prednost od četiri boda pred Romom. Međutim, Mancijeva momčad dosta sretno je slavila protiv Atalante  - u cijeloj utakmici Inter je dvaput pucao u okvir gola i - dvaput pogodio (Vieira i Balotelli). Domaćin je, pak, petnaest puta pucao pored vrata i imao daleko veći broj šansi, no unatoč tome nisu postigli ni pogodak.

Fiorentina je održala prednost pred pratiteljima u borbi za četvrtim mjestom, dok je u derbiju začelja Empoli pobijedio Torino pogotkom Vannucchija pred kraj utakmice.

U subotnjim utakmicama Roma je skoro propustila sigurnu pobjedu protiv Genoe (u minuti dobili dva gola, pa na kraju pobijedili 3-2), dok je Milan konačno pronašao mušteriju na San Siru. Cagliariju je dva gola postigao Fillipo Inzaghi te jedan Kaka.

Redoslijed: 1. Inter 72, 2. Roma 68, 3. Juventus 58 (-1), 4. Fiorentina 56, 5. Milan 52, 6. Sampdoria 52...    (TS)