Igor Budan nastavio sa serijom golova u Serie A

Inter pobijedio u Bergamu i zadržao prednost

Pogodak hrvatskog napadača ipak nije pomogao Parmi
Pogodak hrvatskog napadača ipak nije pomogao Parmi (Getty Images)

Igor Budan ponovno je bio strijelac za Parmu koja je na svom terenu, u utakmici 32. kola talijanskog nogometnog prvenstva, s Lazijom odigrala 2-2...

Parma remizirala

Hrvatski reprezentativac je već u 17. minuti doveo Parmu u vodstvo nakon hladnokrvne reakcije u suparničkom šesnaestercu. No, do kraja poluvremena mreže su se tresle još tri puta, dvaput ona domaća, pa je rezultat već nakon 45 minuta bio 2-2.
Jednu od najboljih šansi u nastavku je ponovno imao Budan u 59. minuti, no tada nije uspio svladati rimskog vratara Musleru. Budan je zamijenjen u 80. minuti, a rezultat se do kraja nije mijenjao.

Atalanta promašivala

Serie A - 32. koloAtalanta - Inter 0-2 (Vieira 21, Balotelli 74), Catania - Napoli 3-0 (Colucci 4, Spinesi 16, Vargas 48), Fiorentina - Reggina 2-0 (Pazzini 23, Mutu 90), Parma - Lazio 2-2 (Budan 17, Paci 43/Pandev 35, Bianchi 38), Sampdoria - Livorno 2-0 (Maggio 67, Bonazzoli 85), Siena - Udinese 1-1 (Kharja 69/Flores 77), Palermo - Juventus 3-2 (Amauri 11, 45, Cassani 89, Del Piero 52, 71)

Inter je pobijedio u Bergamu 2-0 i tako održao prednost od četiri boda pred Romom. Međutim, Mancijeva momčad dosta sretno je slavila protiv Atalante  - u cijeloj utakmici Inter je dvaput pucao u okvir gola i - dvaput pogodio (Vieira i Balotelli). Domaćin je, pak, petnaest puta pucao pored vrata i imao daleko veći broj šansi, no unatoč tome nisu postigli ni pogodak.

Fiorentina je održala prednost pred pratiteljima u borbi za četvrtim mjestom, dok je u derbiju začelja Empoli pobijedio Torino pogotkom Vannucchija pred kraj utakmice.

U subotnjim utakmicama Roma je skoro propustila sigurnu pobjedu protiv Genoe (u minuti dobili dva gola, pa na kraju pobijedili 3-2), dok je Milan konačno pronašao mušteriju na San Siru. Cagliariju je dva gola postigao Fillipo Inzaghi te jedan Kaka.

Redoslijed: 1. Inter 72, 2. Roma 68, 3. Juventus 58 (-1), 4. Fiorentina 56, 5. Milan 52, 6. Sampdoria 52...    (TS)