objavljeno prije 13 godina i 3 mjeseca
EURO 2012.

Hrvatska izgubila od Gruzije u kvalifikacijama

U dvoboju F skupine kvalifikacija za EURO 2012 u Tbilisiju su nogometaši Gruzije svladali Hrvatsku s 1:0

Euro 2012.

Nogometaši Hrvatske odigrali su najslabiju utakmicu još od katastrofalnog poraza protiv Engleske 1-5 na Wembleyju u kvalifikacijama za SP u Južnoj Africi. Iako je Hrvatska imala dominaciju u posjedu lopte, samo smo dva puta ozbiljnije zaprijetili, jednom u prvom i jednom u drugom poluvremenu. Tijekom cijelog susreta "vatreni" su bili bezopasni na krilnim pozicijama. Strinić i Kalinić, koji su bili uvjerljivo najlošiji pojedinci, odigrali su cijelu utakmicu, a nakon što je Rakitić zamijenjen u 61. minuti, više nije bilo nikakve povezanosti u veznom redu.

Jedina ozbiljna prijetnja gruzijskom golu u prvom dijelu stigla je tek u 28. minuti, kada Petrić sa 20-tak metara dobro pucao, ali Revišvili to lakoćom brani. Druga hrvatska šansa zabilježena je u 48. minuti, kada je Kranjčar iskosa sa vrha 16-erca oštro pucao u donji desni kut, ali gruzijski vratar uspio je sačuvati mrežu.

U 76. minuti nakon prekida volej Khizanišvilija prohujao je iznad naše vratnice, a u 90. minuti nakon zbunjenosti u našoj obrani iz jedinog gruzijskog udarca u okvir Levan Kobiašvili je zabio za pobjedu. Nakon toga su hrvatski igrači dugim loptama u protivnički 16-erac pokušali iznuditi izjednačenje, ali bez rezultata.

Tako je Gruzija, koja je na početku kvalifikacija iznenadila u gostima Grke odigravši 1-1, a potom na domaćem terenu remizirala sa Izraelom 0-0, sada načinila i najveće iznenađenje pobijedivši osmu reprezentaciju svijeta. Hrvatska je doživjela prvi poraz u kvalifikacijama za EP 2012., ali je ostala na prvom mjestu skupine sa 10 bodova, Gruzija ima 9, Grčka ima 8, a Izrael 4 boda. Večeras u našoj skupini još igraju Izrael - Latvija, te Malta - Grčka.

Sljedeću kvalifikacijsku utakmicu Hrvatska igra opet protiv Gruzije, ali kod kuće 4. lipnja, u rujnu dočekujemo Izrael, a idemo u goste Malti. No, za tri dana "vatreni" na Stade de Franceu igraju prijateljsku utakmicu protiv bivših svjetskih prvaka Francuza.

27.03.2011. 11:43
    kaj su oni trenirali citav tjedan da mi je znat. nisu odigrali postenu utakmicu od turske na euru. katafakingstrofa.