objavljeno prije 14 godina i 7 mjeseci
el clasico

Golom Ibrahimovića Barcelona svladala Real

POGLEDAJTE VIDEO - U vječnom derbiju španjolskog nogometa Barca je ostvarila minimalnu pobjedu

El Clasico

Barcelona je na svom stadionu Camp Nou pred 97.138 gledatelja pobijedila Real Madrid 1:0 i preuzela vodstvo na ljestvici. Jedini pogodak u 159. izdanju "el Clasica" postigao je Zlatan Ibrahimović u 56. minuti utakmice.

Švedski reprezentativac je ušao u igru samo pet minuta ranije. Bila je to 61. Barcina pobjeda u međusobnim susretima, Real je slavio 68. puta dok je 30 susreta završilo bez pobjednika.

Domaćin je već uobičajeno imao daleko veći posjed lopte, no Real je imao više izglednijih prilika. "Kraljevski klub" je od 63. do 89. minute imao i igrača više nakon što je isključen Busquets no nije uspio iskoristiti brojčanu prednost na terenu. Igračko stanje se izjednačilo u 89. minuti kada je isključen Diarra.

Barcelona je ovom pobjedom skočila na prvu poziciju na ljestvici sa 30 bodova, Real ima dva boda manje, dok je na trećem mjestu Sevilla sa 26 bodova. (hina/metro-portal)

BARCELONA - REAL MADRID 1:0