objavljeno prije 13 godina i 10 mjeseci
PREGAZILI IH

EP vaterpolo: Hrvatska protiv Turske stigla do prve pobjede

Hrvatska je u igru ušla pomalo neozbiljno, ali već u drugoj četvrtini bilo je jasno tko je bolji i naši vaterpolisti su pobijedili sa 16:3

hrvatska turska vaterpolo
hrvatska turska vaterpolo (Ronald Goršić/Cropix)

EP vaterpolo

,

hrvatska vaterpolo reprezentacija

,

EP vaterpolo 2010.

Vaterpolisti Hrvatske pobijedili su Tursku u susretu drugog kola skupine A Europskog prvenstva sa 16-3 (3-2, 4-1, 6-0, 3-0).

Hrvatska je uvjerljivo svladala najslabiju momčad na EP-u. Veliku razliku u kvaliteti naši igrači potvrdili su odmah na početku utakmice, nakon samo minutu i pol bilo je 2-0. No, ponajprije zbog neozbiljnosti naših vaterpolista, nakon prve četvrtine rezultat je bio tek 3-2.

U drugoj četvrtini Hrvatska je zaigrala ozbiljnije, te povisila prednost na 7-3, u trećoj na čak 13-3, a u strijece su se upisali gotovo svi igrači. Joković s dva i Muslim s jednim golom u četvrtoj četvrtini postavili su konačni rezultat na 16-3.

U 3. kolu Hrvatska će u srijedu igrati protiv Rumunjske s početkom u 18 sati.

HRVATSKA: Pavić, Burić 1, Bošković 1, Dobud 3, Joković 2, Muslim 3 (1), Karač, Bušlje, Sukno 2 (1), Barač 1, Hinić 1, Obradović 1, Buljubašić 1.

TURSKA: Sezer, Guveli, Gozusulu, Balta 1, Okman, Gunkut, Coskun, Hakymez 1, Cagatay 1, Hantal, Sonmez, Beskerdesler, Guven.

PETERCI: Hrvatska 2 (2), Turska -.

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Hrvatska 11 (7), Turska 9 (2).