objavljeno prije 13 godina i 10 mjeseci
US OPEN:

Ivan Dodig prošao prvo kolo nakon predaje Gonzaleza

Fernando Gonzalez predao je meč Dodigu u trećem setu, a u drugo kolo ženskog dijela turnira nije se uspjela plasirati Jelena Kostanić-Tošić

shahar peer

Ivan Dodig plasirao se u 2. kolo posljednjeg ovogodišnjeg Grand Slama, US Opena. Dvoboj 1. kola zbog ozljede mu je predao 27. nositelj, Čileanac Fernando Gonzalez pri rezultatu 6-7 (2), 6-1, 1-0 za Dodiga.

Nakon izjednačenog prvog seta kojeg je Gonzalez dobio u "tie-breaku", te isto takvog početka drugog seta do rezultata 1-1, Dodig je osvojio šest gemova zaredom nakon čega je Gonzalez predao dvoboj.

U 2. kolu Dodig će igrati protiv Nizozemca Thiema de Bakkera.

U ženskom dijelu turnira Jelena Kostanić-Tošić, trenutačno 871. igračica svijeta, nije se uspjela plasirati u 2. kolo. Bolja od nje je bila 16. nositeljica, Izraelka Shahar Peer sa 6-4, 7-5 za sat i 41 minutu igre.

Bio je to drugi susret Kostanić-Tošić i Peer i druga pobjeda izraelske igračice.

Kostanić-Tošić imala je prednost i u prvom i u drugom setu, ali završnica je oba puta pripala Peer. U drugom setu Jelena je vodila i sa 5-3, ali nije uspjela riješiti set u svoju korist. (hina/metro-portal)