,

Mario Mandžukić

,

četvrto kolo HNL-a

Kolo preokreta i punih mreža moglo je navući osmijeh na lice domaćina, jer su u svih šest utakmica pobijedili, no nije tako izgledalo samo petnaestak minuta prije kraja.

Dinamo je na krilima Mandžukićevog hat-tricka savladao Cibaliju 6-0, iskalivši barem dio frustracija zbog poraza u Donjecku na bivšem imenjaku iz Vinkovaca. Osim Mandžukića strijelci su bili Tadić, Sammir i Badelj.

Hajduk je na Kantridi poveo u neobično dugoj sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena golom probuđenog Kalinića, da bi u drugom poluvremenu Rijeka povezala igru i prvo izjednačila golom tek ušlog Čavala. Kapetan Anas Sharbini lijepom je minijaturom u kaznenom prostoru doveo Rijeku u vodstvo, no proslava gola majicom preko glave koštala ga je drugog žutog koji se pretvorio u crveni karton. Utakmicu je definitivno riješio Sandi Križman eurogolom iz slobodnog udarca u sudačkoj nadoknadi, za 3-1 domaćina.

Preokret su režirali Osječani protiv Varteksa u drugom dijelu igre, kao što je i Inter uspio nadoknaditi početno vodstvo gostiju iz Sesvata i u sudačkoj nadoknadi pobijediti.