Dinamovci su, za promjenu, kvalitetno odigrali i nisu se dali zbuniti uobičajenim grubim kršenjima pravila nogometa u Splitu

Sammir

,

,

derbi

Dva hrvatska najpopularnija nogometna kluba na gotovo ispunjenom Poljudu odigrala su borbenu, ali ravnopravnu utakmicu koja je završila podjelom bodova. U uobičajeno neregularnim uvjetima Dinamo se, za promjenu, snašao i pritisnuo domaćina od početka.

Gosti iz Zagreba na poluvrijeme su otišli s prednošću nakon što je Sammir u 42. minuti odlično reagirao na ubacivanje Badelja, te udarcem sa 10-ak metara svladao nemoćnog Subašića.

Hajduk je odgovorio žustrim ulaskom u drugo poluvrijeme, a pritisak je rezultirao izjenačujućim pogotkom Anasa Sharbinija koji je odlično reagirao nakon što je Kelava uspio tek odbiti udarac Ibričića.

Rezultati 7. kola HNL-a:

Hajduk - Dinamo                 1-1 (An. Sharbini 59 / Sammir 42)
Istra 1961 - Inter              0-1 (Palić 15-11m)
Slaven Belupo - Varaždin        1-0 (Vojnović 48)
Cibalia - Rijeka                4-1 (Kresinger 17, Baraban 21, Radotić 81, Bartolović 87 / Đalović 9)
Igrano u petak:
Lokomotiva - Zadar              3-2 (Bule 34, 64, Šimić 70 / Santini 75-11m, Mršić 83)
Zagreb - Split                  0-2 (Šimić 55, Vitaić 69)
Karlovac - Hrvatski dragovoljac 2-0 (Jerneić, Batarelo 68)
Osijek - Šibenik                3-1 (Kvržić 22, Barišić 43, Smoje 53 / Alispahić 80)