objavljeno prije 9 godina i 9 mjeseci
EUROPSKA LIGA

Dinamo pobijedio Petrolul, Rijeka Sheriff

Split je uspio održati nulu protiv snažnog Torina, dok je Hajduk jučer izgubio od Dnjipra 2:! u gostima

Čop je zabio unatoč laserima
Čop je zabio unatoč laserima (Screenshot YouTube)

Split Torino

Dinamo je u rumunjskom Ploestiju pobijedio domaći Petrolul s dva pogotka Duje Čopa (29. - 11 metara, 80.) i jedan Machada (95.). Trenutak dekoncentriranosti zagrebačke obrane iskoristio je Toto Tamuz (45.), ali slaba je to utjeha solidnim Rumunjima kad su u drugom poluvremenu propustili pregaziti propusni Dinamo. Uzvrat će se idući tjedan igrati na Maksimiru.

Rijeka je teškom mukom svladala moldavski Sheriff golom beka Leovca deset minuta prije kraja utakmice, ostvarivši 16. pobjedu za redom, dok je Split na svom stadionu odigrao bez golova s jakim Torinom.

Kako je Hajduk jučer izgubio od Dnjipra u gostima 2:1, sva četiri hrvatska kluba još uvijek su u igri za skupine Europske lige, što bi bio nevjerojatan uspjeh.