objavljeno prije 14 godina i 8 mjeseci
1. hnl

Dinamo pao na Poljudu

Na gotovo praznom Poljudu 'bili' su autogolom Lovrena i golom Strinića zabilježili 20. pobjedu protiv Dinama

(Jakov Prkić/Cropix)

Poljud

,

Dinamo - Hajduk

,

derbi

U derbiju svih derbija Hajduk je pred svega 3.000 gledatelja na Poljudu večeras pobijedio Dinamo s 2:1.

Hajduk je poveo u 43. minuti autogolom Lovrena, a samo dvije minute kasnije Dinamo je izjednačio golom Sivonjića. Već na početku 2. poluvremena Hajduk ponovno prelazi u vodstvo golom Strinića u 48. minuti.

Dinamo do kraja nije uspio izjendačiti iako je igrao s igračem više velik dio 2. poluvremena, nakon što je zbog dva žuta kartona isključen Hajdukov Pandža u 55. minuti. Na kraju utakmice, u 90. minuti isključen je i Dinamov Sammir jer je zbog udaranja Jurice Buljata dobio crveni karton.

U 55. izdanju najvećeg hrvatskog derbija, Hajduk je upisao 20. pobjedu. Nažalost, cijela je utakmica protekla u otužnoj atmosferi zbog praznog Poljuda na kojem se zbog bojkota Torcide okupilo svega 3.000 navijača.

Dinamo je usprkos gubitku bodova zadržao vodeću poziciju sa 29 bodova, dok je Hajduk s tri nova boda skočio na deveto mjesto.