objavljeno prije 14 godina i 2 mjeseca
NEMOĆNI MODRI

Cibalia razbila Dinamo s 2:0

Sjajno raspoloženi Vinkovčani nisu dopustili Dinamu da prerano počne slaviti naslov prvaka - Cibalia je i nakon 27. kola ostala neporažena na domaćem terenu

(Damir Glibušić/Cropix)

HNL

,

prva HNL

,

Cibalia Dinamo

U susretu 27. kola Prve hrvatske nogometne lige Cibalia je pobijedila vodeći Dinamo s 2-0 (1-0).

Vinkovački je klub tako i nakon 27. kola neporažen na domaćem terenu.

Dinamo je poražen pogodcima Kresingera i Barabana, i to u 40. i 70. minuti susreta.
Od početka utakmice u Vinkovcima domaćin je bio ozbiljniji i konkretniji, posebno u obrani.

Dinamo je prvi put ozbiljnije zaprijetio tek u 33. minuti, ali pokušaj Antolića nije bio uspješan. Modri su se uspješno branili samo do 40. minute kad je Kresinger zabio prvi gol i Cibalia je povela s 1:0.

Početkom drugog poluvremena Mandžukić je imao dvije obećavajuće akcije, ali ni to nije urodilo plodom. Odlučujući pogodak stigao je u 70. minuti kad je Dinamov gol svladao Baraban.

Tako Dinamo nije počeo slaviti naslov prvaka koji su već imali na vidiku, a pitanje je hoće li ovaj poraz izdržati klupa modrih, odnosno Kruno Jurčić.

Rezultati 27. kola Prve hrvatske nogometne lige:

Šibenik - Istra 1961 1-1 (Dajić 26/Traore 52)

Lokomotiva - Osijek 2-2 (Poljak 34, Bule 85-11m/Nikšić 73, Gavrić 75)

Hajduk - Karlovac 1-0 (Ibričić 77-11m)

Rijeka - Zadar 3-2 (Đalović 33, Budicin 90+2, Pamić 90+3/ Mršić 4-11m, Mršić 20)

Varteks - Croatia Sesvete 4-1 (Mumlek 10, Smrekar 30, 50, Škvorc 39/Zubak 54-11m)

Cibalia - Dinamo 2-0 (Kresinger 40, Baraban 70)