objavljeno prije 13 godina i 7 mjeseci
JOŠ JEDAN

Cibalia i Varaždin u polufinalu Kupa

Vinkovčani su na domaćem teretnu svladali Istru 1961 s 2:0, a Varaždin je sa 4:2 iz Kupa izbacio Rijeku

Slavlje igrača Cibalije
Slavlje igrača Cibalije (Damir Glibušić/Cropix)

Cibalia

,

NK Varaždin

,

Hrvatski kup

Nakon Slaven Belupa, plasman u polufinale Hrvatskog nogometnog kupa izborili su Cibalia i Varaždin, dok će posljednji sudionik poluzavršnice biti poznat 9. prosinca kada je na rasporedu uzvratni susret četvrtfinala između Osijeka i Dinama.

Cibalia je u uzvratnom dvoboju četvrtfinala u Vinkovcima pobijedila Istru 1961 2:0 i tako potvrdila trijumf od 3:2 iz prve utakmice igrane u Puli. Golove za Cibaliju zabili su Šimunac u trećoj i Tomić u 39. minuti utakmice.

S dvije pobjede u polufinale Kupa plasirao se i Varaždin izbacivši Rijeku. U prvom susret u Varaždinu bilo je 2:1, a danas na Kantridi 4:2. Golove za gostujući sastav postigli su Šafarić (26), Aganović (51) i Škvorc (88, 90+2), dok je oba gola za Rijeku zabio Hrvoje Štrok (42-11m, 48). Rijeka je od 30. minute igrala bez isključenog Čagalja.

Posljednji, četvrti sudionik poluzavršnice bit će poznat 9. prosinca kada je na rasporedu uzvratni susret između Osijeka i Dinama. U prvom susretu Dinamo je na stadionu Maksimir slavio 2:0. (hina/metro-portal)