objavljeno prije 9 godina i 11 mjeseci
SP BRAZIL 2014

Brazil pobijedio Kolumbiju i otišao u polufinale

Brazil je u napetoj i uzbudljivoj utakmici pobijedio Kolumbiju 2:! i otišao na noge Nijemcima u polufinale

Scolari je u polufinalu, ali uz puno problema
Scolari je u polufinalu, ali uz puno problema (Arhiva)

David Luiz

Brazil je pobijedio Kolumbiju 2:1 i plasirao se u polufinale, no kako je na kraju utakmice Zuniga grubo faulirao Neymara kojeg su iznijeli s terena, situacija nije baš blistava za Carioce koji su pod ogromnim pritiskom javnosti da osvoje naslov u svojoj zemlji.

Brazil je poveo golom Thiaga Silve u 7. minuti, sretnim udarcem koljenom koje je zapravo slučajno pogodila lopta. No, nakon toga smo gledali Brazil kakav želimo gledati od samog početka, razigran i rastrčan, ali to je trajalo samo do poluvremena.

Kolumbija je u drugo poluvrijeme ušla žestoko, a Brazilci su uzvratili netipično za stereotip - mlaćenjem na terenu, naročito najboljeg strijelca prvenstva Jamesa Rodrigueza kojeg je Fernandinho srušio barem petnaestak puta tijekom utakmice, sve bez kartona.

Brazil je povisio na 2:0 fantastičnim udarcem Davida Luiza iz slobodnog udarca u 69. minuti, da bi James Rodriguez svojim šestim golom na prvenstvu smanjio iz jedanaesterca deset minuta kasnije.

Od tada je na terenu postojala samo Kolumbija, no ipak nisu uspjeli izjednačiti i moraju ići kući, ali definitivno uzdignute glave.

Scolariju ostaju problemi - koliko je ozbiljna ozljeda Neymara i činjenica da Thiago Silva ne može igrati u polufinalu zbog dva žuta kartona.

Sve rezultate SP u Brazilu i parove četvrtine finala pogledajte ovdje.