objavljeno prije 10 godina
SP BRAZIL 2014

Brazil pobijedio Hrvatsku 3:1

Možemo mi sad govoriti protiv japanskog suca, no tijekom utakmice imali smo Brazil par puta na konopcima, ali nismo znali to iskoristiti

Poveli smo, no ipak ...
Poveli smo, no ipak ... (Screenshot YouTube)

Brazil Hrvatska

,

SP Brazil 2014

Brazil je pobijedio Hrvatsku 3:1 u utakmici otvaranja Svjetskog prvenstva, a mi možemo žaliti za propuštenom prilikom za senzaciju.

Već u 11. minuti Hrvatska je povela autogolom Marcela, no to je bila posljedica sjajne igre i blokiranja Brazilaca koji cijelih 25 minuta nisu imali rješenja protiv naše igre. Kad su uspostavili ravnotežu, Neymar je sretnim udarcem od vratnice izjednačio.

Opasno smo visili na kraju prvog poluvremena, no početak drugog ponovno je bio u znaku Vatrenih koji nisu dali Brazilcima da se razmašu. Ipak, onda je krenulo ...

Prvo je iz dvojbenog jedanaesterca Neymar u 71. minuti zabio za vodstvo, a desetak minuta kasnije japanski sudac poništio je čisti gol Brozovića zbog navodne ruke Olića. Na ponovljenoj snimci se jasno vidjelo da lopta nije bila ni blizu Olićeve ruke, no sudac je gol ipak poništio.

Nakon toga je Ramires faulirao Modrića s leđa na centru, a umjesto najmanje žutog kartona dobio je priliku dati loptu u for Oscaru i Pletikosa je bio nemoćan.

Što reći, svi su gledali, bili smo dobri i možemo se nadati dobrom rezultatu protiv Meksika i Kameruna.