objavljeno prije 12 godina i 6 mjeseci
JOŠ JEDAN NASLOV

Barcelona klupski prvak svijeta

Barcelona je pobjedom na Santosom 4:0 uzela laskavu titulu svjetskog klupskog prvaka, natjecanje koje organizira FIFA

Santos

Nogometaši Barcelone osvojili su naslov FIFA svjetskog klupskog prvaka nakon što su u finalu u Yokohami svladali brazilski Santos s 4:0, javlja Hina.

Sraz europskog i južnoameričkog prvaka donio je potpunu dominaciju Barcelone, a očekivani dvoboj Lea Messija i Neymara u poptunosti je pripao Messiju, koji je postigao dva zgoditka, dok je Brazilac odigrao vrlo loše. Messi je mrežu Santosa pogađao u 17 i 82. minuti, a ostala dva zgoditka polučili su Xavi (24) i Cesc Fabregas (45). Kataloncima je to drugi naslov svjetskih prvaka.

Treće mjesto osvojio je azijski prvak Al Sadd iz Katara koji je boljim izvođenjem jedanaesteraca 5:3 slavio protiv prvaka Japana Kashive Reysola. U regularnom tijeku nije bilo zgoditaka.