objavljeno prije 9 godina i 11 mjeseci
SP BRAZIL 2014

Argentina jedva protiv Bosne, Francuska zgazila Honduras

Bosna je protiv Argentine vladala terenom, oduzimala lopte i dominirala toliko da su Argentinci zadnjih desetak minuta panično napucavali na sve strane

Ibišević je zabio povijesni prvi gol za BiH na velikim natjecanjima
Ibišević je zabio povijesni prvi gol za BiH na velikim natjecanjima (Screenshot)

rezultati utakmice

Argentina je uz puno, puno sreće pobijedila Bosnu 2:1, iako su naši susjedi pokazali da im mogu parirati bez problema, štoviše, teško je reći da je Argentina noćas bila bolja momčad.

Gauchosi su poveli čistom slučajnošću kad je ubačena lopta nezgodno pogodila Kolašinca i odbila se u gol već u drugoj minuti, no Bosanci nisu klonuli duhom, štoviše, zavladali su terenom i stvorili cijeli niz prilika.

Argentina je povela 2:0 golom Messija u 65. minuti, kojeg do tada kao da nije ni bilo na terenu, a smanjio je Ibišević pet minuta prije kraja. Bosni su presudile njihove greške, a ne igra Argentinaca, tako da ne trebaju očajavati prije ostalih utakmica, jer ovakvom igrom sigurno prolaze skupinu.

Francuska je zgromila Honduras s tri gola Karima Benzeme, koji je tako zasjeo na prvo mjesto liste strijelaca i najavio pohod na titulu najboljeg. Pijetlovi su poveli u 44. minuti kad je Palacios srušio Pogbu, napravio jedanaesterac i zaradio isključenje. Penal je Benzema rutinski pretvorio u gol, a u drugom poluvremenu su Francuski protiv momčadi s igračem manje lako došli do još dva gola, u 48. i 72. minuti.

Švicarci su se provukli protiv Ekvadora koji je poveo golom Ennerija Valencije u 22. minuti i s tim se rezultataom otišlo na poluvrijeme. Švicarci su napadali cijelu utakmicu, a ekvadorski je bunker popustio u 47. minuti kad je Mehmedi izjednačio.

Švicarska je bila bolja cijelo drugo poluvrijeme, no pobjeda je stigla na samom kraju - Antonio Valencia sjajno je pronašao samog Arroya pred golom Švicaraca, no se spetljao i prepustio loptu Švicarcima koji su povukli brzu kontru i Seferović je zabio za pobjedu.