objavljeno prije 12 godina i 5 mjeseci
POBJEDA U GOSTIMA

United svladao City u gradskom derbiju

Manchester United izašao je kao pobjednik u srazu s gradskim rivalom Cityjem, svaladavši ga u gostima rezultatom 3:2

gradski derbi

Nogometaši Manchester Uniteda svaladali su u gostima branitelja naslova Manchester City s 3:2 u najzanimljivijoj utakmici 3. kola Engleskog FA kupa, javlja Hina.

United se na Ettihad stadionu tako barem malo osvetio gradskom rivalu za domaći poraz (1:6) u prvenstvu, ali se momčad Alexa Fregusona umalo i osramotila jer je skoro propustila vodstvo od 3:0 i igrača više. United je do pobjede došao u prvom dijelu pogocima Waynea Rooneya (10, 40) i Dannya Welbecka (30), dok je igrač Citya Kompany dobio crveni karton već u 12. minuti. U drugom dijelu City je smanjio preko Aleksandra Kolarova (48) i Kun Agüera (65), dok u završnim trenucima dvoboja sudac nije svirao očiti kazneni udarac za domaćine.

Gradski derbi će se pamtiti i po povratku Paula Scholesa (37) iz mirovine. Scholes je odigrao drugo poluvrijeme za United, za koji će odigrati i dokraja ove sezone.