Europsko prvenstvo je zasad uspješno za naše plivače
Europsko prvenstvo je zasad uspješno za naše plivače (Reuters)

,

Mario Todorović

,

Duje Draganja

U finalnoj utrci Europskog prvenstva u Eindhovenu na 50 metara delfin nastupila su dva hrvatska plivača. Mario Todorović je završio četvrti, a Duje Draganja šesti.

Todorović je tako treći put u dva dana bio brži na ovoj dionici od Draganje, u kvalifikacijama, polufinalu i finalu, ali do medalje ipak nije došao. Do tog rezultata ga je dijelilo šest stotinki. Rezultatom 23.66 Todorović je ujedno postavio osobni rekord u karijeri, dok je Draganja otplivao 50 metara za 23.72 sekunde.

Sjajni ImprićSaša Imprić u polufinalnoj je utrci na 200 metara mješovito isplivao novi hrvatski rekord od 2:02.35 minuta, te se tim rezultatom plasirao u finale koje je na rasporedu u četvrtak.

Novi europski prvak je srpski plivač Milorad Čavić koji je ponovno popravio vlastiti europski rekord, koji sada iznosi 23.11. Drugo mjesto je osvojio Ukrajinac Sergij Breus, a brončanu medalju Španjolac Rafael Munoz Perez.

Gordan Kožulj osvojio je šesto mjesto u finalnoj utrci na 100 metara leđno. Zlatom se, pak, okitio Austrijanac Markus Rogan. Zagrepčanin je veliki dio posla obavio u utorak u polufinalu kada je sa 54.93 isplivao olimpijsku normu. U finalu je išao nešto sporije, pa mu je vrijeme 55.25 donijelo šesto mjesto. (TS)