objavljeno prije 16 godina i 1 mjesec

Svjetski prvaci ‘preživjeli’!

U reprizi finala Mundijala Italija pobijedila Francusku i izbacila je iz turnira

Henry

Svjetski prvaci Talijani ‘preživjeli’ su prvu rundu. U odlučujućoj utakmici, reprizi finala Mundijala, Donadonijeva momčad je s uvjerljivih 2-0 pobijedila Francuze i tako ih izbacila iz daljnjeg natjecanja. Prema prikazanom, Domenechova momčad nije ni zaslužila mjesto u četvrtfinalu. Jedan bod iz tri utakmice svakako je neočekivan rasplet, ali s obzirom na prikazano, sasvim realan.

“Nakon svega mogu reći da smo imali sreće. Hvala Nizozemcima što su bili pošteni do kraja.”
R. Donadoni
izbornik Italije
Nada Francuza u prolaz dalje trajala je samo 25 minuta. Onda je na scenu stupila tragična figura utakmice - Abidal.

Silom prilika Abidal je morao zaigrati na svom neprirodnom mjestu, na stoperu, i taj Domenechov eksperiment završio je tragično.

Francuski branič s leđa je pomeo Lucu Tonija i skrivio jedanaesterac. I ne samo to, s obzirom da je bio posljednji igrač dobio je i crveni karton.

“Ponosan sam na svoje igrače. Borili su se hrabro do samog kraja unatoč smiješnim golovima.”
R. Domenech
izbornik Francuske
Andra Pirlo bez problema je realizirao penal i pokazao put svojoj momčadi prema četvrtfinalu. Da je Luca Toni bio precizniji u nekoliko navrata, Talijani ne bi trebali drhtati do 62. minute i do gola De Rossija. Veznjak Rome je iz slobodnog udarca s 30-ak metara pogodio Henryja, lopta je promijenila pravac i prevarila Coupeta.

S obzirom da je u tom trenutku i Nizozemska uspješno obavljala svoj posao protiv Rumunjske, slavlje brojnih Talijana u Zürichu je moglo početi. Međutim, ne smije dugo trajati. Naime, za polufinale Talijani će morati pobijediti izvrsne Španjolce, i to bez Andrea Pirla koji je zaradio parni žuti karton. (METRO)