Smiješno kolo HNL-a

Kolo kao stvoreno za braću Šapina odigrali otužni protagonisti navodne Prve lige HNL

Fotografija vijesti (Arhiva)

prva HNL

Hajduk se dočepao tri nova boda na Poljudu, što ne bi trebalo biti neka vijest da se nije dogodilo pet minuta prije kraja utakmice protiv više nego ravopravnog Osijeka. Istra je, gle čuda, remizirala bez golova protiv Dinama, unatoč penalu u drugom poluvremenu, a Zagreb je „čudesno" nadoknadio minus od tri gola u petnaest minuta.

Farsa zvana prva nogometna liga još nije niti na pola puta, a već su se počela dogačati čuda poput onoga u Kranjčevićevoj, uz masakr Riječana u Maksimiru od Lokomotive i očekivane rezultate ostalih utakmica.

Kako se ne bi željeli miješati u interpretaciju zbivanja na terenu, donosimo rezutate utakmica i tablicu.

Rezultati:

Hajduk - Osijek           1-0 (Ibričić 85-11m)
Istra 1961 - Dinamo       0-0
Zagreb - Slaven Belupo    3-3 (Krstanović 74, Piškor 85, Jefthon 90 / Posavec 16-11m, Rogulj 44, Delić 65)
Karlovac - Međimurje      2-0 (Novinić 21, Lajtman 88)
Lokomotiva - Rijeka       3-0 (Sopić 28, Bule 78, Bajto 81)
Varteks - Inter           2-1 (Smrekar 20, Mumlek 54-11m / Šarić 18-11m)
Cibalia - Zadar           2-0 (Lukačević 37, Jurić 61Šibenik - Croatia Sesvete 2-0 (Božić 39, Zec 84)