objavljeno prije 16 godina i 2 mjeseca

Sjajna partija Hajduka, Zagreb častio Dinamo

Dinamo i Hajduk igrat će u finalu Kupa Hrvatske (7. i 13. svibnja)

Nikola Kalinić sve bolje funkcionira u tandemu s Antom Rukavinom, koji je u posljednje četiri utakmice postigao pet pogodaka (Vladimir Dugandžić/CROPIX)

Hajduk

,

Dinamo

,

Kup Hrvatske

Hrvatska nogometna sezona ipak će imati završnicu vrijednu pažnje. Hajduk i Dinamo će 7. i 13 svibnja u dvije (nadamo se) spektakularne utakmice odlučiti o pobjedniku Kupa Hrvatske. Zagrepčani i pogotovo Splićani u uzvratnim polufinalnim utakmicama nisu imali problema. Nakon 1-1 u Varaždinu, Hajduk je pred više od deset tisuća gledatelja na Poljudu ‘razbio’ Varteks sa 4-0. Dinamo je nakon pobjede od 3-1 u prvoj utakmici trebao imati lakši posao protiv Zagreba, no mlaki pristup utakmici zamalo ih je skupo koštao.

Pogocima Parlova i Mikulića Zagreb je vodio sa 1-0 i 2-1, ali da senzacija ne bude potpuna pobrinuli su se Mikulić i Ivanković koji su do poluvremena zabili dva autogola (!?). Drugo poluvrijeme bila je totalna ‘kamilica’, samo je najbolji igrač utakmice Mihael Mikić razriješio pitanje pobjednika krasnim pogotkom...
Nakon utakmice Ćiro Blažević je kipio od bijesa..

- Svoj posao sam odradio pošteno, a razumljivo je da su me se ljudi u Upravi zasitili i da misle da će biti bolje bez mene. Ja ću otići - kaže Ćiro.

Hajduk je protiv Varteksa odigrao najbolju utakmicu sezone i na taj način osigurao Kup Uefe. Briljirao je Ante Rukavina koji je zabio dva pogotka, te je iznudio jedanaesterac. Drago Gabrić je bio asistent za dva gola, a Florin Cernat je pogodio za 1-0 iz slobodnog udaraca. U strijelce se upisao i Nikola Kalinić, i to s 11 metara.   (VM)