objavljeno prije 12 godina i 2 mjeseca
FRANCUSKI KUP

Senzacionalni francuski trećeligaš plasirao se u finale kupa

Nakon Marseillea u četvrtfinalu, trećeligaš Quevilly u polufinalu je izbacio Rennes, a 28. travnja u finalu igra protiv Lyona na Stade de Franceu

Quevilly je prije Rennesa u četvrtfinalu izbacio i Marseille
Quevilly je prije Rennesa u četvrtfinalu izbacio i Marseille (goal.com)

Rennes

Nakon što su pobijedili prvoligaš Rennes 2-1 u polufinalom susretu, nogometaši trećeligaša Quevillyja plasirali su se u finale francuskog Kupa, a na putu do senzacionalnog uspjeha stoji im Lyon, protiv kojeg igraju na Stade de Franceu 28. travnja, prenosi Hina.

Gosti iz Rennesa poveli su golom Fereta u 8. minuti, te se činilo kako će ostvariti rutisku pobjedu, ali Quevilly je uspio u drugom poluvremenu preokrenuti rezultat preko Herouata u 64. i Laupa u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Do drugog ulaska u finale Kupa u povijesti kluba, prvi put je to ostvario 1927. godine, Quevilly je prije Rennesa u četvrtfinalu izbacio i Marseille.

Lyon je do finala stigao u utorak svladavši još jednog trećeligaša, Gazelec Ajaccio sa 4-0.