objavljeno prije 11 godina i 8 mjeseci
LIGA PRVAKA

Šahtar srušio Chelsea, Nordsjaellandu remi s Juventusom

Na čak tri utakmice autogolovi su obilježili susret, a na dvije i odredili krajnji rezultat

Prvi dan trećeg kola Lige prvaka
Prvi dan trećeg kola Lige prvaka (Arhiva)

tablice

Prvi dan trećeg kola Lige prvaka ponudio je sjajne utakmice, neočekivane rezultate i potvrdio da nogomet danas igra svatko.

Nordsjaelland je poveo u 51. minuti protiv Juventusa, koji je jedva izjednačio nakon pola sata, a Šahtar je šablonskim akcijama uigranim do savrštenstva uz mnogo trke pobijedio europskog prvaka Chelsea i pokazao da najave finala nisu prazna priča.

SKUPINA E:

Nordsjaelland - Juventus 1:1 (Beckmann 51//Vučinić 81)

Šahtar - Chelsea 2:1 (Teixeira 3, Fernandinho 52//Oscar 89)

1. Šahtar 3 2 1 0 5:2 7

2. Chelsea 3 1 1 1 7:4 4

3. Juventus 3 0 3 0 4:4 3

4. FC Nordsjaelland 3 0 1 2 1:7 1

BATE Borisov je nakon uvodne dvije pobjede pucao visoko, no hat-trick Soldada ohladio je domaćine koji su sada izjednačeni po broju bodova s Valenciom i Bayernom, čija je mlaka igra ipak bila dovoljna za gostujuću pobjedu u Lilleu.

SKUPINA F:

BATE Borisov - Valencia 0:3 (Soldado 45pen, 56, 69)

Lille - Bayern 0:1 (Mueller 20pen)

1. Valencia 3 2 0 1 6:2 6

2. BATE Borisov 3 2 0 1 6:5 6

3. Bayern München 3 2 0 1 4:4 6

4. OSC Lille 3 0 0 3 1:6 0

Spartak je autogolom Jardela došao do prvih bodova u ovogodišnjoj Ligi prvaka, dok je Benfica zakovana za dno skupine s jednim bodom, a Barcelona se davila protiv iznenađujuće dobrog Celtica koji je posrnuo tek u trećoj minuti sudačke nadoknade.

SKUPINA G:

Spartak Moskva - Benfica 2:1 (Rafael Carioca 3, Jardel 43ag//Lima 33)

Barcelona - Celtic 2:1 (Iniesta 45, Jordi Alba 90+3//Mascherano 18-ag)

1. FC Barcelona 3 3 0 0 7:3 9

2. Celtic Glasgow 3 1 1 1 4:4 4

3. Spartak Moskva 3 1 0 2 6:7 3

4. Benfica Lisabon 3 0 1 2 1:4 1

Dan autogolova zaključuje Galatasaray koji je jedva izjednačio proti Cluja desetak minuta prije kraja, ali nije bilo snage za pobjedu. Mancheste nastavlja po starom, gosti su poveli s 2:0 u samo dvadeset minuta, no Evans i dva puta Chicharito doveli su Fergusonove bebe do pobjede.

SKUPINA H:

Galatasaray - CFR Cluj 1:1 (Yilmaz 77//Nounkeu 19ag). Promašeni penal: Mello (Gal,35). CK: Aguairregaray (Cluj, 28)

Manchester United - Braga 3:2 (Hernandez 25, 77, Evans 62//Alan 2, 20)

1. Manchester United 3 3 0 0 6:3 9

2. CFR 1907 Cluj 3 1 1 1 4:3 4

3. SC Braga 3 1 0 2 4:5 3

4. Galatasaray Istanbul 3 0 1 2 1:4 1