« Rukomet
objavljeno prije 11 godina i 9 mjeseci
SJAJNO!

Rukometešice pobijedile i Crnu Goru

Nakon lošeg početka turnira, naše su rukometašice dobile dvije utakmice za redom i čak mogu do prvog mjesta u skupini

London 2012

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija u susretu je 4. kola skupine A na Olimpijskim igrama u Londonu ostvarila i treću pobjedu, sa 27-26 (12-12) je svladala Crnu Goru i tako osigurala jedno od prva dva mjesta u skupini.

Hrvatsku je predvodila Andrea Penezić s devet golova, dok su Lidija Horvat i Miranda Tatari dodale po pet. Bojana Popović je sa 10 golova predvodila Crnu Goru.

Nakon startnog poraza od Brazila, naše rukometašice ostvarile su i treću uzastopnu pobjedu, a drugu protiv izrazito jakih protivnica. Dva dana nakon 30-28 slavlja protiv Ruskinja izabranice Vladimira Canjuge nadigrale su i Crnogorke sa 27-26.

Prvo su poluvrijeme obilježile oscilacije u igri obiju reprezentacija. Crna Gora je povela sa 5-3 u osmoj minuti, Hrvatska je uzvratila serijom 5-0 za svoje vodstvo 8-5 u 16. minuti, ali potom su odigrale loše s igračicom više i s nekoliko prekršaja u napadu dopustile Crnogorkama poravnanje. Na odmor se otišlo s rezultatom 12-12 iako su naše igračice promašile sva četiri sedmerca.

U nastavku se nastavila izjednačena igra, a ključnim su se pokazali pogoci Lidije Horvat i Andreje Penezić kojima je naša reprezentacija tri minute prije kraja povela sa 26-24. Crnogorke su ipak imali priliku izjednačiti, ali 20 sekundi prije kraja pogriješile su u dodavanju u protunapadu, a do kraja dvoboja naše su igračice uspjele sačuvati loptu i minimalnu pobjedu.

U posljednjem, 5. kolu Hrvatska će u nedjelju igrati protiv Velike Britnije s početkom u 17.15 sati.

HRVATSKA - CRNA GORA 27-26 (12-12)

HRVATSKA: Grubišić, Jelčić; Tatari 5, Jovetić, Šerić, Gaće, Pušić-Koroljević 2, Horvat 5, Franić 3 (2), Penezić 9, Lovrić, Zebić 1, Milanović-Litre 2, Bašić.

CRNA GORA: Vukčević, Barjaktarović; Miljanić, Radičević 5, Đokić 3, Jovanović 1, Radović, A. Bulatović, Savić, Popović 10, Lazović 1, K. Bulatović 5, Mehmedović 1, Knežević.

SUCI: Raluy i Sabroso (oba Španjolska)

SEDMERCI: Hrvatska 2/6 Crna Gora 1/1

ISKLJUČENJA: Hrvatska 10 minute, Crna Gora 8 minuta