,

Deco

,

Plašil

Portugal je prva momčad koja je izborila četvrtfinale Europskog prvenstva. Predvođeni sjajnim Ronaldom, Portugalci su s 3-1 svladali jučer solidne Čehe.

“Ostvarili smo cilj, a to je četvrtfinale. Ako nastavimo s ovakvim igrama, imamo odlične izglede za veliki rezultat.”
C. Ronaldo
reprezentativac Portugala
Već u osmoj minuti Deco u vodstvo dovodi Portugal. Nakon duplog pasa Nua Gomesa i Ronalda, ovaj potonji puca, ali Čech nogama odbija loptu tek do Deca koji ju uz manje poteškoće posprema u mrežu. Rano vodstvo suparnika nije obeshrabrilo Čehe. Oni već u 17. minuti poravnavaju preko Sionka koji glavom postiže pogodak, nakon što je korner izveo Plašil.

Odluka o pobjednuku pala je u 63. minuti kada Ronaldo odmjerenim udarcem s vrha šesnaesterca pogađa za 2-1. Pobjedu potvrđuje Quaresma u prvoj minuti sučeve nadoknade na asistenciju Ronalda. (AKM)