« Ostali sportovi
objavljeno prije 14 godina i 8 mjeseci
ATP BASEL

Radek Štepanek zaustavio Čilića

Hrvatskom tenisaču je nakon prvog osvojenog seta popustila koncentracija pa je meč završio rezultatom 4:6, 6:3, 6:3

Fotografija vijesti (Admir Buljubašić/Cropix)

Marin Čilić

,

Radek Štepanek

,

ATP Basel

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić nije se uspio plasirati u polufinale 1.76 milijuna eura vrijednog ATP turnira u Baselu jer ga je u četvrtfinalu sa 4:6, 6:3, 6:3 pobijedio Čeh Radek Štepanek.

Čilić je nakon dva sata igre izgubio od izravnog protivnika za plasman na Masters u Londonu, a nakon osvojenog prvog seta hrvatskom je igraču popustila koncentracija u nastavku.

Štepanek je od četiri prilike za oduzimanje Čilićeva servisa iskoristio sve četiri, dok je Čilić od osam uzeo samo dvije ponuđene prilike. Nije pomoglo ni 10 as-servisa jer je Međugorca ipak izdao njegov prvi servis koji je ostao na svega 55 posto.

Bio je ovo njihov treći međusobni sraz i druga pobjeda Čeha, a Čiliću za plasman na Masters osam najboljih tenisača treba veliki rezultat na narednom ATP turniru u Parizu. (hina/metro-portal)