Švicarski tenisač u zadnja dva seta nije dozvolio Ivanu da uzme ni jedan servis

Ivan Ljubičić

,

ATP Basel

Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić nije se uspio plasirati u 2. kolo ATP turnira u Baselu, bolji od našega igrača je u susretu 1. kola bio Švicarac Stanislas Wawrinka sa 6-7 (5), 6-3, 6-4 nakon dva sata i 12 minuta igre.

Ljubičić, koji je prošloga tjedna osvojio turnir u Lyonu, loše je otvorio susret, jer je kod rezultata 1-1 je izgubio svoj početni udarac.

Ipak, vrlo brzo je nadoknadio taj gubitak, te još jednom oduzeo servis Wawrinki, ali kada je kod vodstva 5-3 servirao za set propustio je realizirati set-loptu, a potom je i izgubio servis, pa je o pobjedniku prve dionice odlučivao "tie-break".

U njemu se bolje snašao naš igrač.

Nažalost, u preostala dva seta Ljubičić niti jednom nije uspio oduzeti servis Wawrinki, dok je Švicarac ostvario po jedan "break" i ostvario drugug pobjedu u petom međusobnom dvoboju s našim igračem. (hina/metro-portal)