objavljeno prije 16 godina i 1 mjesec

Preokretom do Hrvatske!

Turska u posljednjih 15 minuta okrenula 0-2 i plasirala se u četvrtfinale

Turska se nije predavala ni u trenucima kada je gubila 2-0, a nagrada je stigla u obliku Hrvatske

Karel Brückner

Kakva drama u Ženevi. Češka je protiv Turske 15 minuta prije kraja utakmice imala sve - i igru i rezultat 2-0. Česi su mislima već bili okrenuti Beču i utakmici četvrtfinala protiv Hrvatske. I sve su upropastili.

Po kišnom vremenu, fanatični Turci uspjeli su preokrenuti rezultat i pogocima Arde (75) te dvaput Nihata (87. i 89.) svladati Češku 3-2 i drugim mjestom u skupini (iza Portugala) izboriti četvrtfinale gdje ih očekuje Hrvtska.

“Najavio sam da smo spremni za velike stvari. Kažem to i ovaj put: Europo, zapamtit ćeš nas!.”
Fatih Terim
izbornik Turske
Jedan od tragičara utakmice zasigurno je, do sinoć, jedan od najboljih vratara turnira Petr Čech, koji je izravni krivac za drugi turski pogodak.

On je jednu ubačenu loptu s desne strane u skoku ispustio na noge Nihatu kojemu nije bilo teško pogurnuti ju u nebranjenu mrežu.

Nakon toga Turci su još žešće napali grogirane Čehe koji neuspješno u 89. minuti postavljaju zaleđe, što koristi Nihat te sa 16 metara postiže pravi europogodak. Tursko slavlje u sučevoj nadoknadi vremena pokvario je vratar Volkan Demirel koji je zbog guranja Kollera zaradio crveni karton.

“Kontrolirali smo igru i rezultat i ne mogu vjerovati da smo izgubili. Grozno se osjećam.”
izbornik Češke
Česi su poveli preko Jana Kollera koji je udarcem glavom u 34. minuti nakon ubacivanja Grygere svladao Volkana.

Na 2-0 povećao je u 62. Plašil iz čudnog udarca, nakon ubačaja Sionka a u 75. minuti smanjio je Arda Turan.

Piše: Piše: Ato Kwamina Markin