,

Bordeaux

,

osmina finala

Hrvatski nogometni reprezentativac Ivica Olić među najzaslužnijima je za 4-1 (1-1) pobjedu Bayerna iz Muenchena na gostovanju kod Juventusa u Torinu kojom je njegova momčad osvojila drugo mjesto u skupini A Lige prvaka i plasman u osminu finala.

U susretu u kojemu je Bayernu bila potrebna pobjeda, a Juventusu je i bod bio dovoljan za drugo mjesto, domaći su poveli preko Davida Trezegueta u 19. minuti. No, u 29. minuti Olić je izborio 11-erac za Bayern nakon što ga je prekršajem zaustavio Caceres, a vratar Bavaraca Hans-Joerg Butt bio je siguran izvođač za 1-1.

Početkom nastavka, u 52. minuti Olić je i sam postao strijelac kada je najbrže reagirao na odbijenu loptu. Na 1-3 povisio je Mario Gomez u 83. minuti, a konačnih 1-4 postavio je Anatolij Timoščuk u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Olić je igrao do 79. minute, a Danijel Pranjić je sudjelovao u pobjedi Bayerna do 73. minute.

U drugom susretu posljednjeg kola ove skupine Bordeaux je minimalnom 1-0 pobjedom na gostovanju protiv Maccabija iz Tel Aviva potvrdio prvo mjesto u skupini. Strijelac jedinog gola bio je Jussie (13).

Bordeaux je osvojio prvo mjesto sa 16 bodova, Bayern je drugi sa 10, Juventus treći sa 8, a Maccabi posljednji bez bodova.

Nogometaši moskovskog CSKA pobjedom 2-1 na gostovanju protiv Besiktasa u Istanbulu i domaćim porazom 1-3 Wolfsburga od Manchester Uniteda osvojili su drugo mjesto u skupini B Lige prvaka, te će igrati u osmini finala.

CSKA je do pbojede na stadionu Inonu stigao zahvaljujući golovima Miloša Krasića (41) i Jevgenij Aldonin (90+5), dok je strijelac za Besiktas bio Bobo (86).

Wolfsburgu je za prolazak u osminu finala trebala pobjeda protiv oslabljenog Manchester Uniteda, ali dogodilo se suprotno. Najzaslužniji za pobjedu europskog doprvaka bio je Michael Owen koji je psotigao "hat-trick" (44, 83, 90+1), dok je jedini strijelac za Wolfsburg bio Edin Džeko (56).

Manchester United osvojio je prvo mjesto sa 13 bodova, CSKA je drugi sa 10, Wolfsburg treći sa 7, a Besiktas četvrti sa 4.

Nogometaši madridskog Reala i Milana izborili su prva dva mjesta u skupini C Lige prvaka i nastup u osmini finala, dok će Marseille natjecanje u eurokupovima na proljeće nastaviti u Europskoj ligi.

U susretima posljednjeg, 6. kola Real je kao gost na Velodromeu svladao Marseille sa 3-1, pa je Milanu bio dovoljan i remi 1-1 protiv Zuricha na Letzigrundu.

Strijelci za Madrižane bili su Cristiano Ronaldo (5, 80) i Raul Albiol (60), dok je strijelac za Marseille bio Lucho Gonzalez (11) koji je u 69. minuti promašio 11-erac.

U Zurichu je poveo domaćin golom Milana Gajić (29), a izjednačio je Ronaldinho (65).

Real je osvojio prvo mjesto sa 13 bodova, Milan je drugi sa 9, Marseille treći sa 7, a Zurich četvrti sa 4.

Nogometaši madridskog Atletica usprkos visokom 0-3 porazu na svom Vincente Calderonu od Porta ostali su na trećem mjestu skupine D Lige prvaka i igrat će na proljeće u Europskoj ligi, jer su u drugom susretu Chelsea i APOEL iz Nikozije na Stamford Bridgeu igrali 2-2. Još ranije su plasman u osminu finala iz ove skupine izborili Chelsea kao prvi i Porto kao drugi.

Golove za Porto u Madridu postigli su Bruno Alves (2), Radamel Falcao Garcia (14) i Hulk (76).

U susretu Chelseaja i APOEL-a poveli su gosti preko Zewlakowa (6), rezultat su preokrenuli Essien (19) i Drogba (26), a konačnih 2-2 postavio je Mirosavljević (87).

Chelsea je osvojio prvo mjesto sa 14 bodova, Porto drugo sa 12, Atletico je treći sa 3 koliko je sakupio i četvrti APOEL.

Nakon završetka natjecanja u skupinama A, B, C i D Lige prvaka poznato je, dakle, 12 klubova sudionika osmine finala. To su:

Bordeaux, Bayern, Manchester United, CSKA Moskva, Real Madrid, Milan, Chelsea, Porto, Fiorentina, Lyon, Sevilla i Arsenal.

Preostala četiri sudionika osmine finala bit će poznata nakon utakmica posljednjeg kola u skupinama E, F, G i H koje se igraju u srijedu. (hina/metro-portal)

SKUPINA A

Juventus - Bayern 1-4 (Trezeguet 19 / Butt 30-11m, OLIĆ 52, Gomez 83, Timioščuk 90+2)

Maccabi Haifa - Bordeaux 0-1 (Jussie 13)