Potres jačine 6.0 po Richteru zabilježen u Kaliforniji
Epicentar potresa bio je oko 80 kilometara sjeverozapadno od grada Eureke, a zasad nema izvješća o žrtvama ili šteti
![Potres Potres](http://metro-portal.hr/img/repository/2008/07/medium/potres.jpg)
Potres magnitude 6.0 Richtera u četvrtak je zabilježen ispred obale sjeverne Kalifornije, kraj područja u okrugu Humboldt koje je u siječnju pogodio potres od 6.5 stupnjeva, izvijestio je The Los Angeles Times na svojoj web stranici.
Za sada nema izvješća o žrtvama ili šteti, a potres se osjetio u većem dijelu te regije, izvijestio je američki Institut za geološka istraživanja (USGS).
Potres se dogodio u 12,20 sati po lokalnom vremenu, s epicentrom oko 80 kilometara sjeverozapadno od grada Eureke. Predstavnici vlasti provjeravaju strukturna oštećenja, uključujući i zgrade koje su oštećene u potresu 9. siječnja.
Siječanjski potres donio je oko 30 milijuna dolara štete i rezultirao planiranim rušenjem najmanje jedne zgrade, navodi LA Times.
Na Twitteru su neki stanovnici rekli da su osjetili oštar udar, ali ne tako snažan kao kod siječanjskog potresa. (hina/metro-portal)
Novi komentar