objavljeno prije 9 godina i 10 mjeseci
SP BRAZIL 2014

Portugal pobijedio Ganu, ispao i povukao ih sa sobom, Njemačka pobijedila SAD

Portugal je Pirovom pobjedom uništio i šanse Gane da ode u osminu finala gdje su završile SAD, unatoč porazu od Njemačke

Ronaldo je ljutito zakucao jedini gol na SP
Ronaldo je ljutito zakucao jedini gol na SP (Screenshot YouTube)

Njemačka SAD

Njemačka je pobijedila SAD u jednoj od uspavanki Svjetskog prvenstva golom Muellera koji se tako izjednačio na vrhu ljestvice strijelaca s Messijem i najavio da ni ne pomišlja prepustiti naslov najboljeg strijelca SP-a.

Činilo se da će utakmica završiti neriješeno, što bi odgovaralo i jednima i drugima, no moglo bi potaknuti glasine o dogovoru zbog činjenice da je Klinsmann na klupi SAD, pa su Nijemci ipak uložili mrvicu napora i sjajnom akcijom nakon kornera poveli s 1:0, što je ostalo na semaforu do kraja utakmice.

Portugal je pobijedio Ganu da se iskupi za dosadašnje loše igre, unatoč vrlo lošoj igri Ronalda koji je očito ozlijeđen jače nego što bi želio priznati. Nakon svih promašaja, Ganci su si ubacili loptu u gol sami, za vodstvo Portugala u prvom poluvremenu, pa su izjednačili nakon desetak minuta drugog poluvremena.

Ronaldo ipak nije ostao bez gola na SP, zabivši u 80. minuti nakon neshvatljive reakcije ganskog golmana.

Bilo kako bilo, i Gana i Portugal se opraštaju od Svjetskog prvenstva.