Podolski s dva pogotka presudio Poljacima

,

Lukas Podolski

,

Njemačka-Poljska

U susretu 1. kola B skupine Europskog prvenstva u Klagenfurtu su nogometaši Njemačke svladali Poljsku sa 2:0 (1:0). Pred 30.000 gledatelja na stadionu Woerthersee sudio je Norvežanin Tom Henning Ovrebo.

S dva pogotka ‘Poljaka’ Lukasa Podolskog Njemačka je u Klagenfurtu pobijedila Poljsku i predstavila se u vrlo jakom izdanju. Izabranicima Joachima Loewa uspjelo je ono što nije uspijevalo prethodnim njemačkim izbornicima, a to je pobjeda na Euru koju su čekali još od 1996.

Bilo je to čvrsto i dobro izdanje Nijemaca koji su iskoristili dvije od tri početničke pogreške poljske obrane. Već u 4. minuti ispala je kompletna poljska obrana, Klose i Gomez su išli sami na poljskog vratara Boruca, no Gomez nije uspio ubaciti loptu u nebranjenu mrežu sa dva metra. Istu akciju, nakon novog neuspjelog postavljanja zaleđa Poljaka, napravili su Nijemci u 20. minuti, no ovaj puta je Klose točnije uputio loptu koju je Podolski zabio za vodstvo ‘Elfa’. Poljaci su imali svoje prilike, Krzynowek je već u 2. minuti propustio veliku šansu, a u 35. je Zewlakow u izglednoj prilici pucao pored vrata.

Susret je odlučen u 72. minuti kada je pogriješio poljski branič Golanski, a lopte se dokopao Podolski i zabio je u same rašlje.   (HINA)