,

Atletico Madrid

,

Europka liga rezultati

Nakon Valencije, Standarda, Benfice i Fulham, plasman u četvrtfinale Europske nogometne lige izborili su i HSV, Liverpool, Atletico Madrid, te Wolfsburg.

HSV je u 'ludoj' utakmici izgubio u Bruxellesu od Anderlechta 3:4, međutim kako je u Hamburgu slavio 3:1 plasirao se u četvrtfinale. Strijelac trećeg gola za njemački sastav bio je napadač hrvatske reprezentacije Mladen Petrić u 75. minuti.

Liverpool je pobijedio Lille 3:0 i nadoknadio je gol zaostatka iz prve utakmice, međutim "Redsi" su se dobro namučili. Golove su postigli Gerrard (9-11m) i Torres (49, 90).

Sporting i Atletico Madrid su u Lisabon u odigrali 2:2, a kako je prva utakmica u Španjolskoj završila bez golova dalje ide Atletico.

Wolfsburg je nakon produžetaka pobijedio Rubin 2:1. Pogodak koji je aktualnog njemačkog prvaka odveo u četvrtfinale postigao je Gentner u 119. minuti utakmice.

U ranije odigranim susretima najveće iznenađenje načinio je Fulham koji je u Londonu pobijedio Juventus 4:1 i nadoknadio dva gola zaostatka iz prve utakmice. Juve je sjajno otvorio susret i već u drugoj minuti je poveo golom Davida Trezegueta. Činilo se kako će "Stara dama" rutinski odraditi posao.

Međutim, Fulham je do konca prvog dijela okrenuo rezultat golovima Zamore (9) i Gere (40), a dodatne probleme Juventusu je zadalo isključenje Cannavara u 27. minuti. Početkom drugog poluvremena Gera je svojim drugim golom anulirao prednost iz Torina, a veliko slavlje Englezima donio je Dempsey golom u 82. minuti. Očajnu večer Juventusa upotpunio je Zebina zaradivši isključenje u 89. minuti.

Sjajna utakmica je odigrana i na Weserstadionu gdje su Werder i Valencija odigrali 4:4, a kako je prva utakmica završila 1:1, Španjolci zbog više golova u gostima idu dalje. Gosti su vodili 2:0, 3:1 i 4:3, no Werder se uporno vraćao i na koncu je čak imao sedam minuta za postići pet gol koji bi ga odveo u četvrtfinale. No, nije uspio.

Nakon što je u Ateni slavio 3:1, Standard je u Liegeu pobijedio Panathinaikos 1:0 i tako potvrdio prolaz među osam najboljih. Mario Galinović nije bio u krugu kandidata za vrata grčkog sastava, dok je Ante Rukavina igrao zadnjih 20 minuta.

Benfica je na gostovanju pobijedila Marseille 2:1 i nakon lisabonskih 1:1 ide dalje. Pobjednički gol za portugalski sastav postigao je Alan Kardec u sudačkoj nadoknadi utakmice. (hina/metro-portal)

REZULTATI

Anderlecht - HSV 4:3 (Lukaku 44, Suarez 45+3-11m, Biglia 59, Boussoufa 66 / Boateng 42, Jansen 54, Petrić 75) - prva utakmica 1:3

WOLFSBURG - Rubin 2:1 (Martins 58, Gentner 119 / Kasajev 21) - prva utakmica 1:1

Sporting - ATLETICO 2:2 (Liedson 19, Veloso 45 / Auguero 3, 34) - prva utakmica 0:0

LIVERPOOL - Lille 3:0 (Gerrard 9-11m, Torres 49, 90) - prva utakmica 0:1

FULHAM - Juventus 4:1 (Zamora 10, Gera 40, 49-11m, Dempsey 82 / Trezeguet 2) - prva utakmica 1:3

Marseille - BENFICA 1:2 (Niang 70 / Pereira 75, Kardec 90) - prva utakmica 1:1

Werder - Valencia 4:4 (Almeida 25, Frings 57-11m, Marin 62, Pizarro 84 / Villa 2,44,65, Mata 14) - prva utakmica 1:1

STANDARD - Panathinaikos 1:0 (Mbokani 45+2) - prva utakmica 3:1