« Sport
objavljeno prije 16 godina i 4 mjeseca
RUKOMET

Odrađen posao protiv Crne Gore

Za prolaz u polufinale Europskog rukometnog prvenstva Hrvatskoj treba samo bod protiv domaćina Norveške (20.15)

Fotografija vijesti (REUTERS)

rukomet

,

europsko prvenstvo

,

pakleni

Naši najbolji rukometaši su u drugoj utakmici drugog kruga Europskog prvenstva nadvisili Crnu Goru (34-26).  Premda jedan od najtežih poraza na najvećim rukometnim smotrama s Danskom još ‘peče’, najvažnije je da ‘pakleni’ još uvijek vlastitu sudbinu drže u svojim rukama. Ako danas u posljednjem kolu osvoje barem bod protiv Norveške (20.15), ući će u u polufinale. Našima su malu uslugu napravili Slovenci koji su pobijedili Norvešku i ostavili je iza Hrvatske na ljestvici.

Nakon Danske, pokazali smo želju za igrom, vjerujem da će s Norveškom biti još bolje. Ali ne smijemo biti malodušni i depresivni kao protiv Danske.”
Lino Červar,
hrvatski izbornik
Prvi dio utakmice Crnogorci su okončali u svoju korist (13-12). Bila je to obostrano mlaka kamilica, u kojoj je Hrvatska ponovno imala problema na postavljenu zonu suparnika. Kao i s Dancima, isuviše se mnogo lopti ‘prodalo’. Ipak, funkcionirala je kontra i polukontra, u kojoj se na desnom krilu istaknuo Ivan Čupić, koji je dobio povjerenje od prve minute. U tri navrata sijevnule su brze kontre i Čupić je isto toliko puta matirao crnogorskog vratara Stojanovića. Pritom su se obje momčadi izmjenjivale u vodstvu, imala je Hrvatska u dva-tri slučaja i dva pogotka prednosti, međutim, u završnici se razlika ponovno istopila. Ivano Balić je, pak, nakon uvodnih osam minuta, šepajući napustio igru, ali se u nastavku vratio u stilu. Njegova su dva projektila rasparala crnogorsku mrežu. Štoviše, iz svlačionice je, čini se, izašla sasvim jedna druga momčad.

HRVATSKA 34 (12)
CRNA GORA 26 (13)

STAVANGER Drettshall.
Gledatelja 1500.
Suci: Breto i Huelin (oba iz Španjolske)

HRVATSKA: Balić 3 (1/1), Duvnjak 4 (1/1), Lacković, Vori 9, Dominiković, Horvat, Vuković, Špoljarić 1, Metličić 5, Vukić 2, Valčić T. 4, Čupić 6, Alilović (6 obrana), Somić (4)

CRNA GORA: Milašević 1, Đurković 2, Marković 3, Đukanović, Mrvaljević 2, Roganović 3, Svitlica 2, Kapisoda 7 (4/4), Muratović 5, Rudović 1, Stojanović (10 obrana), Mijatović (1)

ISKLJUČENJA: Hrvatska 2 minute, Crna Gora 4 minute
'Pakleni’ su ubrzali igru na obje strane, posebice u napadu, pa su serijom 6-0 došli do prednosti 18-14. Pitanje pobjednika bilo je riješeno, i do kraja je bila upitna samo razlika. U jednom sudaru s Roganovićem u 41. minuti Ivano Balić raskrvavljene glave napustio je parket, no uza sve dosadašnje probleme, ovo se (razbijena arkada), ipak, ne čini ozbiljnijom ozljedom. Najbolji svjetski igrač ostao je nekoliko minuta na klupi, a njegovi suigrači su do kraja, s manje ili više uspjeha, odradili malo jači pucački trening u napadu.