,

Gavin McCann

,

Blackburn

U susretu 33. kola engleskog nogometnog prvenstva Portsmouth je pobijedio Bolton 1:0 i povećao svoje izglede za ostanak u Premiershipu, a pogodak odluke postigao je Nwankwo Kanu u 79. minuti.

Nažalost, u 76. minuti utakmice zbog ozljede je teren napustio hrvatski reprezentativac Niko Kranjčar. Veznjak Portsmoutha je iznesen na nosilima nakon oštrog starta Gavina McCanna, a čini se kako je Niki stradao gležanj lijeve noge.

Važne bodove spasa upisao je i Stoke City protiv Blackburna (1:0), a identičnim rezultatom Sunderland je slavio protiv Hull Citya. Bodove Stokeu donio je Liam Lawrence pogotkom u 75. minuti, dok je strijelac za Sunderland bio Djibril Cisse u završnici prvog dijela.

Na ljestvici vodi Manchester United (71) ispred Liverpoola (70) i Chelsea (67). Jednako neizvjesno je i na začelju gdje je najmanje šest momčadi u opasnosti od ispadanja. Trenutačno pozicije koje vode u drugu ligu drže Middlesbrough, Newcastle i WBA.

REZULTATI:Aston Villa - West Ham 1:1 (Heskey 11 / Tristan 85)
Middlesbrough - Fulham 0:0
Portsmouth - Bolton 1:0 (Kanu 79)
Stoke City - Blackburn 1:0 (Lawrence 75)
Sunderland - Hull City 1:0 (Cisse 45)