,

Nika Fleiss

,

slalom Levi rezultati

Hrvatska skijašica Ana Jelušić nalazi se na osmom mjestu nakon prve vožnje prvog slaloma Svjetskog kupa koji se održava u finskom Leviju, dok je Nika Fleiss zauzela 14. mjesto. Nažalost, treća hrvatska predstavnica Matea Ferk nije završila prvu vožnju.

Jelušić je startala s brojem 14 i stazu je prošla bez većih pogrešaka. Na koncu je imala 1.25 sekunde zaostatka za vodećom nakon prve vožnje Njemicom Mariom Riesch. Nika Fleiss je startala kao 24. i na koncu je zauzela 14. mjesto sa 1.82 sekunde zaostatka. Matea Ferk je imala startni broj 72. od 79 prijavljenih skijašica, no nije uspjela završiti vožnju.

Iza vodeće Marie Riesch je Amerikanka Lindsey Vonn sa 22 stotinke sekunde zaostatka, dok trećeplasirana Finkinja Tanja Poutiainen ima 72 stotinke sekunde zaostatka.

Druga vožnja je na rasporedu u 13 sati. (hina/metro-portal)