,

Austrija

,

Domagoj Duvnjak

U susretu 2. kola skupine I drugog kruga Europskog prvenstva za rukometaše Hrvatska je pobijedila Austriju 26-23 (11-10).

Hrvatski rukometaši dobro su započeli utakmicu, čvrsto u obrani i efikasno u napadu, pa su već u 12. minuti imali vodstvo 7-3. Tim tempom Hrvati su nastavili sve do posljednjih pet minuta prvog poluvremena, kada su imali prednost od šest golova. No, onda je uslijedio nevjerojatni pad u našoj igri i Austrijanci su zabili pet golova u nizu i na poluvrijeme se otišlo sa minimalnom prednošću naših igrača (11-10).

Do 50. minute Hrvatska je tri puta imala po dva gola prednosti, ali su se Austrijanci uporno vraćali i rezultat je bio u egalu. U 52. minuti Austrijancima su isključena dvojica igrača, ali naši umjesto da se odvoje, primili su dva gola i Austrijanci su imali minimalan zaostatak. U 57. minuti, pri našem vodstvu 23-22, Austrija je ponovno ostala s igračem manje, ali ovaj puta tu su prednost naši igrači iskoristili i sa dva pogotka Buntića i jednim Čupića osigurali su pobjedu.

Danas je u našoj skupini odigrana još jedna utakmica u kojoj je Island pobijedio Rusiju 38-30.

Hrvatska je vodeća u skupini sa 7 bodova, Island ima 6, a Danska i Norveška po 4 boda. Večeras još igraju Danska i Norveška.Hrvatska ima realne izglede za plasman u polufinale, a u četvrtak u posljednjem kolu igra protiv Danske. U ostalim susretima posljednjg kola sastaju se još Norveška - Island, te Rusija - Austrija. (hina/metro-portal)

HRVATSKA - AUSTRIJA 26-23 (11-10)

HRVATSKA: Alilović, Balić 1, Duvnjak 5, Lacković, Zrnić 3 (1), Kopljar 2, Vori 1, Gojun 1, Vuković 2, Mataija, Buntić 2, Valčić 1, Štrlek 2, Čupić 6 (2), Musa, Čarapina.

AUSTRIJA: Marinović, Foelser 1, Ziura 2, Weber 3, Abadir 2, Mayer, Knauth, Guenther 1, Szilagyi 5 (2), Willczynski 1, Jochum, Friede 2, Schlinger 5, Wagesreiter 1, Hojc, Bauer.

ISKLJUČENJA: Hrvatska 6 minuta, Austrija 8 minuta

SEDMERCI: Hrvatska 3-5, Austrija 2-3.

GLEDATELJA: 10.000

SUCI: Canbro i Claesson (Šve)