objavljeno prije 11 godina i 11 mjeseci
EURO 2012.

Nakon 120 minuta dosade Španjolska na penalima izborila finale

Polufinalni ogled između Španjolske i Portugala bila je definitivno najdosadnija utakmica na EURU, u kojoj je prva stopostotna šansa došla tek u 104 minuti

finale Eura 2012.

Španjolska je nakon 120 minuta iznimno dosadne utakmice i izvođenja jedanaesteraca uspjela svladati Portugal sa 4:2.

U 90 minuta regularnog dijela utakmice i 30 minuta produžetaka mogli smo vidjeti samo jednu izrazitu priliku te nekoliko polušansi.

U prvom poluvremenu bilo je tek tri poluprilike; u 9. minuti kada je Arbeola pucao s 15 metara, u 29. Minuti kada je Iniesta opalio s vrha 16-terca te u 31. Minuti kada je lopta nakon Ronaldovog udarca s 17 metara sijevnula nekoliko centimetara od vratnice.

Drugo poluvrijeme bilo je još dosadnije. Cristiano Ronaldo je u 73. i 84. minuti pokušao zabiti iz slobodnog udarca, no oba puta je bio neprecizan. Portugal je u 90. Minuti mogao okončati utakmicu nakon kontranapada u kojemu je Ronaldo promašio gol.

U produžecima, točnije u 104. Minuti, dogodila se prva stopostotna šansa na utakmici. Pedro Rodríguez je dobro asistirao za Iniestu, čiji udarac sa šest metara odlično brani portugalski vratar Rui Patricio.

Kod izvođenja penala Španjolci su bili prisebniji, udarac Moutinha u prvoj seriji obranio je Casillas, a Bruno Alves je u četvrtoj seriji pogodio gredu.