« Skijanje
objavljeno prije 14 godina i 5 mjeseci
TIJEKOM PRVE VOŽNJE

Muški veleslalom u Adelbodenu otkazan zbog magle

Ivica Kostelić je zauzeo treće mjesto među 58 skijaša koji su uspjeli završiti prvu vožnju prije otkazivanja utrke

(Getty Images)

Ivica Kostelić

,

veleslalom Adelboden

,

otkazana utrka

Veleslalom za skijaše u švicarskom Adelbodenu otkazan je u subotu nakon što se do cilja spustilo 58 skijaša u prvoj vožnji zbog guste magle, objavili su organizatori.

Prvu vožnju najbolji je hrvatski skijaš Ivica Kostelić završio na trećem mjestu s vremenom 56,63 sekunde i zaostatkom za najbržim Talijanom Davideom Simoncellijem od 55 stotinki.

Start utrke je u tri navrata odgađan zbog slabe vidljivosti na stazi, no sat i pol kasnije utrka je počela i prvi se pustio Amerikanac Ted Ligety.

Ali je ubrzo magla postala gušća što je dovelo do prekida utrke iako je nije završilo osam skijaša među kojima i hrvatski predstavnik Natko Zrnčić Dim sa startnim brojem 66. Sat vremena kasnije organizatori su odlučili otkazati utrku.

U prvoj vožnji najbrži je bio Talijan Davide Simoncelli s vremenom 56,08 sekundi, dok je drugi bio Austrijanac Marcel Hirscher (56,35) koji je od Simoncellija bio sporiji 27 stotinki. (hina/metro-portal)