« Ostali sportovi
objavljeno prije 14 godina i 4 mjeseca
NAKON PRODUŽETAKA

Medvjedi u gostima potukli Graz 4:3

Junak utakmice bio je Brad Smyth koji je zabio pobjednički gol u drugoj minuti produžetka

Graz 99ers

U petom susretu prvog kruga doigravanja EBEL lige u hokeju na ledu Medveščak je u Grazu nakon produžetka pobijedio Moser Medical Graz 99ers 4:3 (0:3, 1:0, 2:0, 1:0) i u seriji na četiri pobjede poveo 3:2. Šesta utakmica u kojoj će Medveščak loviti pobjedu koja bi ga odvela u polufinale EBEL lige na rasporedu je u četvrtak u Ledenoj dvorani Doma sportova.

Medveščak je u Grazu stigao do trijumfa premda je nakon prve trećine gubio 0:3. No, "medvjedi" se nisu predavali i velikimpreokretom stigli su na prag senzacije. Junak utakmice bio je Brad Smyth koji je zabio pobjednički gol u drugoj minuti produžetka.

Domaćin je sjajno otvorio utakmicu i već nakon prve trećine imao je tri gola viška, a golove su postigli Warren Norris (5:41, 15:03) i Eric Healey (8:09). Treći gol Norris je zabio iz kaznenog udarca. "Medvjedi" su tim trenucima bili neprepoznatljivi i bila je to sasvim sigurno njihova najslabija trećina u doigravanju. Srećom, u nastavku utakmice zaigrali su daleko bolje i u 32. minuti Mike Prpich je smanjio na 1:3.

U posljednjoj dionici igre Medveščaku je pomoglo nesportsko ponašanje Stefana Herzoga koji kažnjen zbog povlačenja, a potom i udarca s leđa. Medveščak je prvo dvije, a potom još pet minuta s igračem više što je iskoristio postigavši dva gola. Prvo je Andy Sertich u 46. minuti smanjio na 2:3, a potom je Mike Oullette u 52. minute izjednačio. Do konca trećina Graz je imao više prilika za pobjedu, čak 45 sekundi i dva igrača više, no Medveščak se obranio i izborio produžetak u kojem je Smyth 'zlatnim golom' donio veliko slavlje skupini od 300-tinjak navijača Medveščaka u Grazu.

Polufinale Linzu i Vienna Capitalsima

Hokejaši Linza i Vienna Capitalsa izborili su plasman u polufinale EBEL lige u hokeju na ledu.

Linz je plasman u polufinale izborio 4:1 u pobjedama protiv Villacha. Odlučujući četvrti bod dohvatio je večeras pred svojim navijačima pobijedivši 7:2.

Vienna je protiv Albe Volan slavila također 4:1 u pobjedama. U večerašnjem petom susretu momčad iz glavnog austrijskog grada je slavila u produžetku 6:5. (hina/metro-portal)