Španjolka Marta Dominguez proglašena je najboljom europskom atletičarkom u izboru Europske atletske federacije, dok je Blanka Vlašić zauzela drugu poziciju

,

najbolja atletičarka

,

izbor

Dvostruka europska prvakinja na 5000 metara na nedavnom Svjetskom prvenstvu u Berlinu osvojila je zlato na 3.000 metara sa zaprekama i jedina je Europljanka koja je u glavnom njemačkom gradu osvojila zlato u trkačkim disciplinama.

Drugo mjesto u izboru u kojem su glasovali članovi stručnog odbora, predstavnici nacionalnih federacija, novinari i navijači osvojila je naša Blanka Vlašić, dok je treća bila svjetska rekorderka u skoku s motkom Ruskinja Jelena Isinbajeva. Četvrtu poziciju zauzela je Britanka Jessica Ennis, dok je peta bila Poljakinja Anita Wlodarczyk.

Blanka je ovu prestižnu nagradu osvojila 2007. godine, dok je prošle godine slavila Isinbajeva.

Ime najboljeg europskog atletičara bit će objavljeno u petak, drugog listopada.

KONAČAN POREDAK:1. Marta Domínguez (Špa)