Ryan Lochte je na kvalifikacijama za Olimpijske igre pobijedio Michaela Phelpsa u disciplini kojom suvereno vlada svjetskim bazenima - 400 m mješovito

Ryan Lochte

,

svjetski rekord na 400 m

Ryan Lochte je na američkim kvalifikacijama za OI u Londonu nadplivao rekordera Michaela Phelpsa u "njegovoj" disciplini, utrci na 400 metara mješovito.

Lochte je utrku završio s 83 sekunde prednosti nad Phelpsom koji u toj disciplini drži svjetski rekord te zlatne olimpijske medalje iz Atene i Pekinga.

Pošto američki sustav kvalifikacija daje samo dvojicu predstavnika za Olimpijske igre Lochte i Phelps su osigurali kartu za London, no Tyler Clary, svjetski viceprvak na 400 m mješovito, s trećim mjestom ostaje doma.

Iako je Phelps rekao kako se više neće natjecati na 400 metara mješovito, dobro vrijeme na američkom Grand Prixu nagnalo ga je da se predomisli.

Ako Phelps u Londonu osvoji tri medalje postat će najtrofejniji olimpijac u povijesti Igara.