« Ostali sportovi
objavljeno prije 13 godina i 8 mjeseci
UVJERLJIVA POBJEDA

Ljubičić u četvrtfinalu Montpelliera

U 2. kolu ATP turnira u Montpellieru Ivan Ljubičić je svladao Amerikanca Taylora Denta 7-6, 6-4

Fotografija vijesti (Getty Images)

Ivan Ljubičić

,

Harryja Pottera

,

Luxembourg

Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Montpellieru. U susretu 2. kola svladao je Amerikanca Taylora Denta sa 7-5, 6-4 nakon sat i 26 minuta igre. Bio je ovo peti međusobni susret Ljubičića i Denta i druga pobjeda našega igrača.

Ljubičić je nesigurno krenuo u dvoboj, te je kod rezultata 3-2 za Denta u prvom setu izgubio servis. No, odmah u sljedećoj igri je vratio "break", da bi kod rezultata 5-5 još jednom oduzeo servis Dentu što mu je bilo dovoljno za osvajanje prve dionice.

Odmah na početku drugog seta Ljubičić je stigao do "breaka" prednosti kojega je sačuvao do kraja. U četvrtfinalu će Ljubičić igrati protiv pobjednika susreta između Finca Jarkka Nieminena i Francuza Richarda Gasqueta.(hina/metro-portal)