objavljeno prije 14 godina i 1 mjesec
3/4

Ljubičić slomio Fisha i došao do trećeg kola Roland Garrosa

Dva su tenisača meč započela jučer ali zbog kiše i mraka je prekinut kod rezultata 1:1 u setovima

Mardy Fish

Nakon dva dana i ukupno četiri sata i 37 minuta igre hrvatski tenisač Ivan Ljubičić je slomio Amerikanca Mardya Fisha i pobjedom 6:2, 6:7 (8), 4:6, 6:2, 10:8 izborio plasman u treće kolo Roland Garrosa.

Ljubičić i Fish su meč započeli jučer, ali zbog kiše i mraka je prekinut kod rezultata 1:1 u setovima. U današnjem nastavku Fish je osvojio treći set (6:4), a ključni break se dogodio u desetom gemu.

U četvrtom setu Ljubičić je vrlo brzo došao do dva breaka i poveo 4:1, a potom mirno priveo set kraju. U petom setu gledali smo pravu dramu. Fish je vrlo brzo oduzeo Ljubičićev servis i poveo 2:0, no srećom Ljubičić je već u idućem gemu vratio izgubljeni servis. Kako u petom setu nema trinaeste igre čekao se novi break koji će riješiti meč. Dočekali smo ga u 17. igri kada je hrvatski tenisač iskoristio drugu break loptu za vodstvo 9:8, a potom mirno odservirao za pojedu.

Bio je to njihov četvrti međusobni susret i treća pobjeda hrvatskog tenisača. Prvu je ostvario u Davis Cup susretu 2003. godine u Zagrebu, a drugu 2007. u Beču. Idući Ljubičićev suparnik bit će Brazilac Thomaz Bellucci, a to će biti njihov prvi međusobni susret. (hina/metro-portal)