objavljeno prije 15 godina
ATP EASTBOURNE

Ljubičić prošao drugo kolo

U idućem kolu Ljubičića očekuje ogled protiv pobjednika susreta Robbyja Ginepria i Fabricea Santoroa.

Andreas Haider-Maurer

Ivan Ljubičić uspješno je svladavši 201. tenisača svijeta Britanca Joshuu Goodalla 6:3, 7:5, prošao drugo kolo ATP teniskog turnira koji se za nagradni fond od 450.000 eura igra u Eastbourneu.

Ljubičić je rutinski odradio posao protiv britanskog Davis Cup reprezentativca koji je u prvom kolu upisao tek prvu pobjedu na ATP Touru. U oba seta po jednom je oduzeo suparniku servis. U prvom setu kod rezultata 4:3, a u drugom kod 5:5. U idućem kolu Ljubičića očekuje ogled protiv pobjednika susreta Robbyja Ginepria i Fabricea Santoroa.

Mladi hrvatski tenisač Ivan Dodik na istom turniru upisao je poraz. U prvom kolu kvalifikacija Wimbledona, Dodik je izgubio od Austrijanca Andreasa Haider-Maurera 4:6, 4:6. Dodik je tako nakon Antonia Veića drugi hrvatski tenisač koji nije prošao kvalifikacije trećeg sezonskog Grand Slama.