Ljubičić je dvoboj igrao s ozljedom trbušnog zida, a unatoč bolovima nije htio predati meč

,

Roland Garros

,

French Open

Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić poražen je u dvoboju 3. kola Grand Slam turnira Roland Garros od Brazilca Tomasza Belluccia u tri seta - 7:6 (4), 6:2, 6:4 nakon dva sata i 20 minuta igre.

Ljubičić je dvoboj igrao s ozljedom trbušnog zida, a unatoč bolovima nije htio predati meč Brazilcu. Iako je bilo vidljivo da nešto s njim nije u redu, Ljubičić je ipak propustio niz prilika da dobije prvi set.

Prvo je servirao za set kod 5:3, pa je kod 6:5 propustio tri set lopte, kao i vodstvo u "tie-breaku" od 4:2. Na samom početku drugoga seta zatražio je medicinsku pomoć, nakon koje je bilo očito da ne može svom snagom udariti lopticu, ali je unatoč bolovima odigrao dokraja i čestitao mladom Brazilcu na pobjedi i odlasku u 4. kolo gdje ide na pobjednika dvoboja Rafael Nadal-Lleyton Hewitt.

Nakon ispadanja Ljubičića na Roland Garrosu je kao jedini hrvatski predstavnik ostao Marin Čilić koji u nedjelju igra dvoboj 4. kola sa Šveđaninom Robinom Soderlingom.(hina/metro-portal)